Részletek
Felhasználási terület: kezeletlen vagy már lazúrozott beltéri fa felületek kezelésére, például fa bútorok, fa lambéria, beltéri ajtók, fa gyerekjátékok esetén.
Alkalmas alapfelületek: Kezeletlen tűlevelű fák. Egyéb fa esetén próbafestést végezz a maradék faanyagon vagy nem látható helyen. A már lakkozott vagy lazúrozott festékréteget teljesen távolítsd el; régi Biopin beltéri lazúrréteget tisztítsd, majd csiszold át. A már favédő alapozóval kezelt alapokon is érdemes próbafestést végezni nem látható helyen.
Felületi kívánalmak: Az alap legyen száraz, por- és zsírmentes.
Felhasználás: 13-14 m²/liter egy rétegben, a felület tulajdonságainak és nedvszívóképességének függvényében. A fa bütüje és a parafa felület különösen az első rétegnél nagyobb mennyiséget szívhat magába.
Száradási idő: 20 °C-on, közepes páratartalom mellett 3-4 óra múlva porszáraz, 6-8 óra múlva újrafesthető. Az alacsonyabb hőmérséklet és légnedvesség meghosszabbíthatja a száradási időt.
Feldolgozás: Az alap legyen száraz, tiszta, és zsírmentes. 10 °C alatt ne használd. Használat előtt jól keverd fel, majd vékonyan és egyenletesen, rostirányban hordd fel. Vigyél fel 2-3 réteget. Erősen nedvszívó felületek esetén Biopin Alapozóolajjal alapozz, majd kezeld 1-2 réteg Biopin Bútorlazúrral. A rétegek között tartsd be a megfelelő száradási időt, és finom csiszolópapírral csiszold át.
Előkezelés: Vigyél fel egy vékony, egyenletes réteget, majd hagyd jól megszáradni.
Végső kezelés: Vigyél fel 1-2 további vékony és egyenletes réteget.
Polírozás: Selyemfényű felület eléréséhez ronggyal vagy kefével polírozd (fényesítsd) a felületet.
Szerszámtisztítás: Használat után azonnal tisztítsd meg meleg vízzel és szappannal. Tiszta vízzel öblítsd ki. Hosszabb munkaszünet esetén a szerszámokat helyezd vízbe.
Általános információk: A természetes festékek jellegzetes illatúak a növényi olajok miatt. Használat közben biztosítsd a jó szellőzést. A száradó olajok bizonyos körülmények között öngyulladók lehetnek, ezért az olajjal átitatott rongyokat terítsd ki száradni, vagy áztasd vízbe. A fentiek betartásával az öngyulladás veszélye elkerülhető. A színezett felületek az első napokban még foghatnak.
Biztonsági intézkedések: A biztonsági tudnivalók a termékre vonatkozó biztonsági adatlapban találhatók.
Hulladékkezelés: A festék- vagy oldószermaradványokat ne engedd a szennyvízbe vagy a talajba. A beszáradt termékmaradványok a háztartási szeméttel elszállíthatók, az üres fémdoboz pedig a megfelelő szelektív hulladéktárolóba helyezendő.
Paraméterek
Felhasználási terület | Kezeletlen beltéri felületekhez; pl. mart felületekhez, ajtók, polcok, játékok. Egyéb fák esetében, mint pl:tölgy a maradék faanyagon vagy nem látszó helyen próbafestést kell végezni. Gyermekjátékra alkalmazható:EN 71/3 szabvány alapján. Járófelületekre nem alkalmas. Járulékos anyagban gazdag (pl. csersav) fák esetében próbakezelést kell végezni, pl:tölgy, akác, vörösfenyő, teak, merbau, stb. |
Összetétel | Természetes olajok, víz, metilcellulóz, növényi alapú emulgátor, vaskomplex |
Szín | Színtelen, mészfehér, a Biopin Bútorlazúr nedves állapotban tejszerű. Végső színét száradás után nyeri el. |
Tárolás | Száraz, gyermekektől jól elzárt helyen. Hűvös és fagymentes helyen. |
Eltarthatóság | Zárt állapotban, legalább 4 évig eltartható. |
Kiadósság egy rétegben | 2,5 l = 40 m² |
Biopin
A biopin cég közel 90 éves tapasztalata alapján kizárólag természetes anyagokból készíti termékeit. 2003 májusában a biopin termékcsalád minden tagja kiváló ökológiai minősítést kapott, amely jórészt annak is köszönhető, hogy – az úgynevezett „környezetbarát” termékekkel szemben – semmilyen szintetikus anyagot nem tartalmaz.
Mindazok számára mutat új lehetőségeket a biopin, akik környezettudatos és egészséges életteret kívánnak kialakítani, ezért a hagyományos felületkezelő anyagok alternatíváit keresik. A természetes nyersanyagból készített termékek biológiailag tökéletesen lebomlanak, s így biztosítva a zárt ökológiai körforgást.
A biopin termékek előállításához leggyakrabban használt természetes nyersanyagok: tungfaolaj (tungfa olajából nyerik), kolofónium (erdei fenyő gyantájából), karnaubaviasz (pálmalevélviasz), lenolaj (hidegen sajtolt lenmagból) méhviasz, ásványi pigmentek, ricinusolaj (ricinus cserjéből), citrusterpének (citrusfélék illóolaja).
A kizárólag természetes alapanyagú olajok, viaszok, lazúrok, lakkok, festékek falfesték, minden felületkezelési igényt kielégítő termékcsaládot alkotnak. A „természetest a természetessel” elvet követve jobban kötődnek a kezelendő felülethez (pl.fa, kő, kerámia), amely ezáltal sokkal tartósabbá, időállóbbá válik, természetességét hosszan megőrzi, színével, illatával, egészséges felületével biztosítja lakóterünk harmóniáját.